UNRL21500A
Current - Collector (Ic) (Max) : 100 mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : NPN - Pre-Biased
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 150 MHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50 V
Supplier Device Package : ML4-N1
Resistor - Base (R1) : 10 kOhms
Mfr : Panasonic Electronic Components
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
Power - Max : 150 mW
Package / Case : SC-103
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 160 @ 5mA, 10V
Base Product Number : UNRL21
Description : TRANS PREBIAS NPN 150MW ML4-N1
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50 V 100 mA 150 MHz 150 mW Surface Mount ML4-N1