ERZ-V20D180
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V20D180
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 11 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3 A
Surge Energy Rating : 13 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 36 V
Series : V
Varistor Voltage : 18 VDC
Voltage Rating DC : 14 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 0.04 uF