B72205S0461K101
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72205S0461K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 460 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 18 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.24 kV
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 615 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 30 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 460volts 400A