MINIASMDC150F/24-2
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
MINIASMDC150F/24-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Qualification : AEC-Q200
Resistance : 0.12 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 24 VDC
Series : miniASMD
Current Rating - Max : 20 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.5 A
Trip Current : 3 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC 1.5A 24V Mini SMD AEC-Q200