TRF250-145U-2
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
TRF250-145U-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 12 Ohms
Termination Style : Radial
Maximum Voltage : 60 VDC
Series : TRF250
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.145 A
Trip Current : 0.29 A