B72520E0140K062
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72520E0140K062
  • 1
Voltage Rating AC : 14 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 200 A
Surge Energy Rating : 500 mJ
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 38 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 22 VDC
Voltage Rating DC : 18 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 700 pF