RUSBF185-AP
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
RUSBF185-AP
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.09 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 16 VDC
Series : RUSBF
Current Rating - Max : -
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 1.85 A
Trip Current : 3.7 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC Polyswitch 2A 6V