PTR030V0300-TR1
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
PTR030V0300-TR1
Mounting Style : Through Hole
Resistance : 0.05 Ohms
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 30 V
Series : PTR030V
Lead Spacing : 5 mm
Current Rating - Max : 40 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 3 A
Trip Current : 6 A
Manufacturer : Bussmann / Eaton
Description : Resettable Fuses - PPTC 30V 3A Radial Kinked Leads