B72500E5250L060
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72500E5250L060
  • 1
Voltage Rating AC : 25 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 5 A
Surge Energy Rating : 50 mJ
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 120 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 61 VDC
Voltage Rating DC : 32 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 10 pF