ERZ-V14D270CS
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V14D270CS
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 2 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 53 V
Series : V
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Capacitance : 0.016 uF