B72220S0600K101
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
B72220S0600K101
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 60 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6.5 kA
Surge Energy Rating : 33 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 165 V
Series : StandardD
Voltage Rating DC : 85 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 3600 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 60volts 6500A