ERZ-V20R201
Shenzhen Yudatong Trading Co., Ltd.
Contact Now
ERZ-V20R201
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 130 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 100 A
Surge Energy Rating : 140 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 340 V
Series : V
Varistor Voltage : 185 VDC to 225 VDC
Voltage Rating DC : 170 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1700 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 200V 6500A ZNR SUR ABSORBER 20MM